V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier. Od momentu powstania w 2008 roku V4 Legal specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie spraw gospodarczych, w szczególności o charakterze transgranicznym, dla klientów działających w krajach Grupy Wyszehradzkiej.

Naszym atutem jest znajomość lokalnej specyfiki poszczególnych systemów prawnych państw sąsiadujących. Nasi klienci mają zatem możliwość korzystania z najwyższej jakości usług nie tylko w jednym kraju, ale dzięki wiedzy i doświadczeniu naszego zespołu, również w obrębie pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej. Dzięki ścisłej współpracy z doradcami podatkowymi, audytorami oraz księgowymi należącymi do grupy doradczej V4 Group, zapewniamy naszym klientom prawdziwie kompleksowe doradztwo w ramach jednej organizacji.

W naszej firmie kluczowe znaczenie ma praca zespołowa oraz współpraca transgraniczna między naszymi kancelariami. Dobra organizacja pracy, brak bariery językowej oraz istnienie stabilnych, lokalnych struktur sprawiają, że prawnicy wszystkich oddziałów V4 Legal działają jak jeden zespół i pracują wspólnie nad złożonymi projektami transgranicznymi. Nasi prawnicy specjalizują się przede wszystkim w doradztwie w zakresie prawa gospodarczego i handlowego a także w takich obszarach prawa jak prawo podatkowe, prawo własności intelektualnej, prawo energetyczne, prawo transportowe oraz prawo karne. Bierzemy również udział w projektach z zakresu zamówień publicznych oraz doradzamy przy realizacji projektów deweloperskich. Nasza praca cieszy się dużym uznaniem wśród klientów oraz w środowisku prawniczym, czego dowodem są regularnie przyznawane naszej firmie nagrody w rankingu „Prawnicza firma roku”.

Preferujemy twórcze podejście do prowadzonych spraw, ukierunkowane na osiągnięcie konkretnego rozwiązania bądź wyniku. Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi były zawsze na najwyższym poziomie a przekaz, który otrzymuje klient, jasny, konkretny i wyczerpujący. Stanowimy alternatywę dla międzynarodowych korporacji zajmujących się doradztwem, ponieważ gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie w języku ojczystym klienta, bez potrzeby korzystania z usług tłumacza. Preferujemy osobisty kontakt z klientem zamiast, niekiedy wydłużającej pracę, komunikacji elektronicznej. W ten sposób zapewniamy naszym klientom nie tylko wygodne, ale przede wszystkim efektywne podejście do realizacji świadczonych przez nas usług.

V4 Legal jest członkiem wielu lokalnych izb oraz stowarzyszeń rozwijających współpracę transgraniczną w ramach regionu. Uczestniczymy w projektach mających na celu kształcenie studentów na uczelniach wyższych, jak również w projektach z zakresu praktyk prawniczych, w tym również międzynarodowych.