sonia glogowska v

adwokat

+48 730 229 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sonia Głogowska ukończyła w 2015 r. z wynikiem bardzo dobrym studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, broniąc pracę magisterską pt. „Wpływ trybów konsensualnych na postępowanie przed sądem II instancji”.

Aplikację adwokacką rozpoczęła w styczniu 2016 r. Przez pierwszy rok aplikacji odbywała praktyki w ramach Kancelarii Adwokackiej w Radomiu, specjalizując się w prawie karnym materialnym i procesowym. Kolejne dwa lata aplikacji spędziła w Krakowie zdobywając wiedzę i doświadczenie również z innych gałęzi prawa. Aplikację ukończyła w 2018 r., zaś w marcu 2019 r. zdała egzamin adwokacki z wynikiem pozytywnym.

W roku akademickim 2016/2017 rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pod patronatem prof. dr hab. Piotra Hofmańskiego. Jest autorką publikacji naukowych obejmujących problematykę Międzynarodowego Trybunału Karnego.

W 2017 roku Sonia Głogowska ukończyła Szkołę Prawa Słowackiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Specjalizuje się w prawie i postępowaniu karnym oraz karnym skarbowym.

Jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Języki: polski, słowacki, angielski