anna skuza v

radca prawny

+48 12 376 47 45

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Skuza jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (zdobyła tytuł magistra w 2013 r. broniąc pracy w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej pt: . „Zakaz konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy”).

W ramach stypendium Erasmus Mundus studiowała prawo na Internacional Universitat de Catalunya w Barcelonie. Ukończyła Szkołę Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Loyola University New Orleans, The University of Arkansas at Little Rock, The University of Toledo, Szkołę Prawa Hiszpańskiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z uniwersytetami w Granadzie i Alicante i Szkołę Prawa Słowackiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Państwa i Prawa Słowackiej Akademii Nauk. W latach 2017-2018 uczestniczyła w Akademii Spółek Kapitałowych przy Instytucie Allerhanda w Krakowie.

Zdybywała doświadczenie zawodowe od roku 2013 jako:

  • In – house lawyer w grupie Intredo Media
  • aplikant radcowski w Kancelarii Radców Prawnych Janowski Markiewicz spółka jawna
  • aplikant radcowski w Kancelarii Radców Prawnych Sobczak Gajda spółka cywilna
  • prawnik w Kancelarii Radców Prawnych Guratowski Augustyn spółka cywilna

Od 2018 roku związana jest z Kancelarią V4 Legal, gdzie zajmuje się głównie wsparciem podmiotów gospodarczych w sprawach o charakterze międzynarodowym.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i korporacyjnym, M&A w tym w szczególności połączeniach transgranicznych, prawie międzynarodowym, prawie upadłościowym, restrukturyzacyjnym i prawie pracy. Anna zajmuje się również reprezentowaniem klientów w postępowaniach sądowych.

Języki: polski, angielski, hiszpański

Anna jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.